Kastamonu Çarşı üzerinden vereceğiniz siparişlerle ilgili aşağıdaki hususları bilmek isteyebilirsiniz:

 1. Kastamonu Çarşı üzerinden vereceğiniz tüm siparişler Kastamonu’dan sizlere kapınıza kadar gönderilmektedir.
 2. Tüm ürünlerimiz titizlikle ve güvenli bir şekilde hazırlanıp teslimat için hazır hale getirilmektedir.
 3. Sipariş vereceğiniz ürün/ürünleri sepetinize ekledikten sonra “Ödeme” kısmında gerekli alanlar/bilgiler kısmını doldurduktan sonra siparişinizi sitemize üye olarak veya olmadan verebilirsiniz.
 4. Ürünlerimiz yöresel gıda ve el ürünleri içerikli olduğundan temin edilmeleri ivedilikle gerçekleştirilmektedir.
 5. Sipariş işlemleri ile ilgili halen sorularınız veya sorunlarınız var ise bizimle irtibata geçiniz.

Kastamonu Çarşı üzerinden vereceğiniz sipariş ödemeleri ile ilgili aşağıdaki hususları bilmek isteyebilirsiniz:

 1. Ödemeleriniz ile ilgili Kastamonu Çarşı hiçbir şekilde ödeme bilgilerinizi kaydetmez ve ödeme güvenliğinize azami derece önem gösterir.
 2. Ödeme işlemleriniz oluşturmuş olduğunuz sipariş bilgilerinize göre “Shopier” alt yapısı kullanılarak 256 bit şifrelenerek gerçekleştirilir ve sadece sipariş tutarı kredi kartınızdan çekilerek tarafımıza iletilir.
 3. Yukarıda belirtilen işlemler dışında tarafımızca hiçbir şekilde ödeme yöntemine müdahale, düzeltme veya siz müşterilerimizi maddi olarak zor duruma düşürecek işlem yapılmaz/yapılamaz.
 4. Kredi kartı bilgileriniz ve kişisel bilgileriniz Shopier ödeme sistemlerince kullanılır, ödeme işlemi sonuçlandırılır.
 5. Kredi kartı haricinde banka havalesi veya EFT ile de ödeme işlemleri gerçekleştirilebilir. Ödemeye istinaden yapılan havale veya EFT işleminin onayına müteakip sipariş işlemlerinin transfer süreci başlatılır.
 6. Ödeme işlemleri ile ilgili halen sorularınız veya sorunlarınız var ise bizimle irtibata geçiniz.

Kastamonu Çarşı üzerinden vereceğiniz siparişlerin kargo ve teslimat işlemleri ile ilgili aşağıdaki hususları bilmek isteyebilirsiniz:

 1. Tüm ürünlerimiz için taşıma maliyetlerindeki artış nedeniyle kargo bedeli eklenmektedir.
 2. Onaylanmış ödemelerinize istinaden siparişi verilmiş ürün/ürünler paketleme sürecine geçer ve kargo ile sizlere ulaştırma aşamasına girer.
 3. İtina ile paketlenmiş ve kargoya verilen ürünler Kastamonu Çarşı web sitesi üzerinden “Sipariş Takibi” sayfası altından taşınma aşamaları ve süreçleri kontrol edilmektedir.
 4. Kargo ve teslimat işlemleri ile ilgili halen sorularınız veya sorunlarınız var ise  bizimle irtibata geçiniz.

Kastamonu Çarşı üzerinden vereceğiniz İade ve İptal İşlemleri ile ilgili aşağıdaki hususları bilmek isteyebilirsiniz:

 1. İade ve iptal işlemleri siz müşterilerimizin en doğal hakkıdır.
 2. Yöresel ürünlerin tarafınıza teslim edilmeden iptal işlemi ve ücret iade işlemi sipariş verilen ürünün tarafımıza dönüşü sonucu ivedilikle gerçekleştirilir. COVID-19 pandemi şartları gereği yöresel ürün paketlerinin ve ürünlerinin açılmamış olması gerekmektedir!
 3. El yapımı ürünler ise yine paketi açılmadan, kullanılmadan ve zarar verilmeden tarafımıza iadesi sonucu ücret iade işlemleri gerçekleştirilmektedir.
 4. İptali veya iadesi gerçekleştirilen ürün için sipariş tekrar aktif edilmemektedir. İptal işlemleri geri alınamamaktadır.
 5. İade ve iptal işlemleri ile ilgili halen sorularınız veya sorunlarınız var ise bizimle irtibata geçiniz.